Jižní exotická země se zvířaty a rostlinami, jež sotva najdete jinde (snad možná ještě v Evgenisu či Kasaru). Žije si tak trochu vlastním životem.
Jižní část země končí nekonečnou Pouští. Ze západu sousedí s Evgenisem, z východu s Kasarem. Ze severní části má největší hranice s Alantií a na východoseverní straně malý cíp hranic s Malií. Většinu území pokrývají lesy, zejména na severu. Země je velmi nížinná, má jen několik nevysokých hor stojících samostatně. Zemí protéká mnoho řek a u hranic s Alantií a Evgenisem se ještě nachází oblast s lacustrijskými jezery.
Politika
Tato teplá země je provincií Alantie, fakticky má tedy i stejnou vládu a podléhá stejným zákonům. V praxi to však funguje spíše tak, že Alantie na Theas spíše dohlíží a chrání jej. Země má vlastní Radu, která rozhoduje o aktuálních vyhláškách, vlastní soudní i policejní systém a Alantie se do jejího fungování příliš neplete.
Etnika a jazyky
Theas má tři původní etnické skupiny. S jednou z nich jsme se seznámili již dříve – s lacustriany, kteří žijí u jezer. Největší skupinu obyvatel jsou však atini, kteří žijí spíše severněji, výhradně v džunglích. Vedle nich zde najdeme také ugwaly, pouštní lidi a v menšině samozřejmě i teiny, přistěhované zejména z Alantie a fiány, kteří sem utekli z nehostinného Kasaru.
Fungují zde tři oficiální jazyky. Eredeti, ugwalština a lacustrijština. Fiánové pak mluví mezi sebou fiánštinou, přirozeně.
Kdo a co zde žije
Pralesy jsou plné víl a nymf, také rusalek, elfů a faunů. V místních vodách nalezneme vodní panny i vodníky. A v pouštích ďábly a polednice. Více méně kdekoliv se můžeme setkat i se zvěromágy, nyxami či anděly. O všech těchto stvořeních se brzy dozvíte v nové rubrice.
Stejně, jako v Evgenisu, i zde žijí specifická zvířata. Sloni, žirafy, rajky, pávi, nosorožci, opice. Také amfisbeny, fénixové, jednorožci a draci. A spousta dalších tvorů a zvířat, jejich celkový výčet by byl zbytečný.
Co zde roste
Zejména barevné okrasné rostliny a léčivé byliny. Velmi typickými stromy jsou kakaovníky a čajovníky, korkovníky a také různé druhy ovocných stromů a palem. Namátkou třeba kokosová palma, banánovník, pomerančovník, či aktinidie, s lahodnými plody kiwi.
Čím se platí a hospodářství
Theas nemá vlastní měnu. Do jisté míry zde funguje výměnný obchod, stejně jako v Teraki. Narozdíl od této severní země tady zaplatíte i penězi a to buď dináry, láry, nebo nairami.
Největší příjem má země z těžby dřeva a drahých kovů, hned za nimi se drží vodní hospodářství. V mnoha ohledech si však zdejší obyvatelé vystačí sami.
Technický vývoj
Pravděpodobně nejslabší z celého světa. Lidé si zde vystačí hodně s magií a drží se tradic. Proto zde nenajdeme ani vlaky, či elektřinu. Lidé se dopravují buď magicky, na zvířatech, či lodí.
2 komentáře u „Theas“