Poslední země, která se v tomto kouzelném světě nachází, je plná pouští a sopek. Lidé zde spíše bojují o přežití, než že by si svůj život užívali.
Jihovýchodní poloha země je důvodem, proč většinu území pokrývají pouště. Na jižní straně země je to horká písečná poušť, na východní šedá sopečná. Prakticky celý sever i východ země jsou pokryty sopkami. Ze západu hraničí Kasar s Theasem a Malií, na severním cípu má krátkou hranici i s Golem. Zemí protéká jediná velká řeka, Wella. Na ní leží i stejnojmenné hlavní město.
Politika
Oficiální označení je knížectví. Kdysi bývalo součástí Malie, pro jeho pustost a nevelké přírodní bohatství bylo však zapomenuto a osamostatnilo se. Celý příběh si budete moci přečíst v právě připravované knize.
Lidé zde žijící jsou divocí a drsní, stejně jako celá krajina. Každý si spíše dělá co chce. Vládce se snaží zemi pozvednout a dělat pro ni to nejlepší, proto je lidmi uznáván a respektován. Morálka obyvatelstva je však taková, že pokud by začal kníže vydávat rozkazy pouze ve vlastní prospěch, ztratil by svou moc a v zemi by zavládla anarchie, jaká zde panovala do jeho příchodu.
Etnika a jazyky
Původními obyvateli jsou fiánové. Na severu se můžeme setkat také s golskými diviny a na jihozápadě s theaskými ugwaly. V naprosté menšině zde žije i několik teinů, ti jsou z většiny vyhnanci jiných zemí.
Na většině území se tak domluvíte pouze fiánštinou, mezi menšinami i ugwalštinou a golštinou. Eredeti zde nezaslechnete téměř vůbec.
Kdo a co zde žije
Najít zde můžete všemožná stvoření. Zejména však členy těch ras, které nejsou příliš oblíbené v jiných zemích, neboť z podstaty svého bytí parazitují na jiných. V hojném počtu zde žijí vlkodlaci, upíři, lešijové, faunové, ďáblové, klekánice, v menším i andělé, skřítci a zvěromágové.
Ze zvířat pak jmenuji draky, fénixe, pegasy, gryfy, harpyje, amfisbeny. Z těch méně kouzelných je to dhoul, hyena, kuna, gepard, norek, sova, sokol, ale také zajíc, sysel a nosorožec. Již brzy bude k dispozici bestiář, v němž se o všech těchto stvořeních dozvíte více.
Co zde roste
Flóra zdejší země je velmi chudá, díky horku a málo úrodné půdě. Dobře se zde však daří kaktusům, palmám, kapradinám, fíkovníku, datlovníku, kakaovníku. A také některým léčivkám, které zde mají extrémně silné účinky. Kupříkladu šalvěj, vrbovka, zázvor, kočičí dráp, kotvičník.
Čím se platí a hospodářství
Kvůli častým vraždám pro potravu bylo více než nutné zavést vlastní měnu. Její existencí se kníže pokouší podporovat také suverenitu a nezávislost státu. Tou měnou je rand a je nejslabší měnou z celého světa. Nicméně zde zaplatíte pouze jím.
Obchod se zahraničím zatím vázne. Výjimečně se však daří sklářství a vývozu živočišných produktů na černý trh (neboť na tom oficiálním jsou tyto produkty ve většině zemí zakázány).
Technický vývoj
Naprosto minimální. Tento stát je velmi zaostalý a teprve začíná komunikovat se zahraničím. Obyvatelé se zatím učí kultivovanému životu. Dopravují se buď pěšky, nebo na zvířatech. Velmi oblíbení jsou pro tyto účely gryfové. Pokud chcete spatřit skutečnou osmizemskou divočinu, pak je pro vás Kasar tím pravým místem.